بر سر تیم Wings Gaming چه آمد

چه اتفاقی برای قهرمان TI6 افتاد ؟
معرفی :
Wings gaming یک تیم حرفه ای چینی در dota2 و قهرمان مسابقات TI6 بود. این تیم بخاطر مدل بازی هجومی(Aggresive) و میزان توانایی بسیار بالا با انواع هیروهای مختلف معروف بود.
ترکیب تیم در بین سال های 2015 تا 2017
نام Position
Shadow 1
Blink 2
Faith_bian 3
Y’ 4/5
Iceice 4/5

چه اتفاقی برای این تیم افتاد؟
اطلاعات نادرست و گیج کننده بسیار زیادی درباره اینکه چه اتفاقی برای بازیکنانی که قهرمان TI6 شده بودند وجود دارد. برخی از این اطلاعات مبنی براین است که این بازیکنان برای همیشه توسط ACE (سازمان مسابقات رایانه ای چین) معلق یا به قولی Ban شدند. گفته های زیر خلاصه ای از مصاحبه با افسر ارشد استراتژی این سازمان xuan li است که درباره وضعیت پیش آمده به طور دقیق توضیح می دهد
تمامی این قضایا بعد از مسابقات TI6 و بازگشت به چین شروع شد. بازیکنان طبق قراردادی که با صاحب باشگاه داشتند می بایست 60% پول را دریافت می کردند و 40% بقیه به صاحب باشگاه می رسید.اما این وسط باشگاه به تیم و مربی فقط 40% را پرداخت کرد.بازیکنان تیم از این امر ناراحت بودند چرا که بسیاری از تیم ها فقط 10 تا 20% دریافتی داشتند و برخی دیگر هیچ مبلغی دریافت نمی کردند و تمامی پول ها به یازیکنان می رسید.ازین رو باشگاه به آنها قول داد که قرارداد را تصحیح و 80% هذینه را به آن ها بدهد و خود باشگاه 20% دریافت کند.
بعد قهرمانی در مسابقات TI6 صاحب باشگاه به شاخه دیگری از مسابقات رایانه ای روی آورد و پولی که در TI به دستش رسیده بود را در آنجا سرمایه گذاری کرد.این کار باعث شد که پرداخت پول بازیکنان عقب بیفتد.صاحب باشگاه همچنین زمان کمتری را صرف تیم دوتا می کرد و اینطور به نظر می رسید که به خاطر اختلافات قبلی (80% پول به بازیکنان) با آنها سرد برخورد می کند و یا بیشتر وقت خود را صرف بازی های دیگر رایانه ای می کند.در ماه مارس 2 ماه حقوق بازیکنان عقب می افتد.در اواسط ژانویه باشگاه wings gaming قرارداد استاندارد تهیه شده با ACE را امضا نمی کند ولی 2 قرارداد دیگر را امضا می کند
اولی قرارداد کار معمولی است که اینطور هست بازیکنان برای تیم بازی می کند و باید به آنها حقوق داده شود و هذینه های سفر و مربی و ازین قبیل چیزها باید پرداخت شود و همچنین قراردادی را امضا کردند که این بازیکنان نباید برای هیچ تیمی دیگر بازی کنند. آنها هر دو قرارداد را امضا کردند ولی از آنجا که حقوق آنها به موقع پرداخت نشده بود طبق قانون کار چین آنها می توانستند قرارداد را فسخ کنند.
بازیکنان این کار را انجام دادند و بعد تماس با valve تقاضای تغییر نام تیم به team random را دادند و بعد از آن به مسابقات major kiev رفتند. پس از آن تیم جدید قرارداد با سازمان ACE را امضا کرد.ACE به آنها پیشنهاد داد که می تواند حقوق آنها را با پولی که از تیم های دیگر بخاطر عضویت در ACE می گیرد پرداخت کند اما آنها این پیشنهاد را رد کردند.
در اوایل ماه آپریل باشگاه wings حقوق های پرداخت نشده بازیکنان را یکجا پرداخت و پیشنهاد داد که حقوق کل دوره قرارداد را یکجا پرداخت کند . هیچ کدام از بازیکنان قسمت دوم را نپذیرفتند اما تمام حقوق قبلی خود را دریافت کردند.ACE قصد میانجیگری میان بازیکنان و باشگاه را داشت اما بازیکنان این امر را قبول نکردند و به دنبال تیم دیگر بودند.بعدها میان بازیکنان مشکل به وجود آمد و دیگر قصد ادامه بازی در یک تیم را نداشتند.در فصل انتقالات باشگاه wings قسمت دوم قرارداد که قرار بود بازیکنان برای هیچ تیم دیگری بازی نکنند را به ACE ارایه داد. قانون اینطور بیان می کند که اگر در پرداخت ها تاخیر وجود دارد بازیکن می تواند قرارداد را فسخ کند ولی باید 30 روز اخطار قبل از لغو قرارداد درنظر گرفته بشود.در این میان ACE سعی در حل مشکل میان بازیکنان و باشگاه را داشت ولی با گذشت دو هفته از این فرصت هیچ کدام از طرفیت دعوا علاقه ای برای حل مشکل نداشتند.
در این میان ACE با مدیران 26 تیم تحت نظر جلسه ای برگزار می کند و همه قبول می کنند که تا زمانی که مشکل میان باشگاه و بازیکنان wings حل نشد با هیچ کدام از بازیکنان قرارداد امضا نکنند.ولی 2 هفته بعد مدیر ehome با دو بازیکن قدیمی wings یعنی y’ و faith-bian قصد امضا قرارداد تحت نظر ACE را داشت که با مخالفت ACE روبه رو شد.در این وسط حرفی از perma ban زده نشد و این فقط دستکاری اطلاعات توسط مدیر ehome بود.
Ehome بهرحال با آن دو بازیکن قرارداد امضا کرد و از ACE خارج شد.
سه بازیکن دیگر هر کدام از حضور در 5 تورنمت محروم شدند و 4هزار دلار (حقوق یک ماه) جریمه شدند.دو بازیکن دیگر که هنوز تحت حمایت ACE نیستند به محض بازگشت به این ارگان شامل جریمه خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.