سرپرست انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیک: در دو بخش “آموزش” و “مسابقات” وارد میدان می شویم

به نقل از سایت وزارت ورزش و جوانان :

سرپرست انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیک:
در دو بخش “آموزش” و “مسابقات” وارد میدان می شویم

انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیک کشور در راستای عملیاتی کردن وظایف اجرایی محوله از سوی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون انجمن های ورزشی، برنامه های ویژه ای در حوزه “برگزاری مسابقات ورزشی” و بخش “آموزش” در دست اقدام دارد.

محمدیعقوبی سرپرست انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیک کشور، در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با ارائه تاریخچه کوتاهی از راه اندازی این رشته در کشور،گفت: انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیک از سال 1385 با موافقت سازمان تربیت بدنی وقت زیر نظر فدراسیون ورزش های همگانی فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با بیان این که در این مدت سازمان های بین المللی ورزش در جهان از جمله شورای المپیک آسیا با توجه به رویکرد توسعه محور و مخاطبان پرشمار این رشته ورزشی بر آن شدند تا رشته ورزش های الکترونیک را در زمره ورزش های قهرمانی و مدال آور قراردهند، افزود: این رشته ورزشی به عضویت رسمی در رویدادهای بزرگ ورزشی جهان از جمله بازی های آسیایی، قهرمانی جهان و بازی های داخل سالن آسیا درآمد.

یعقوبی با اشاره به این نکته که مسئولان ورزش کشور بر آن شدند تا این رشته ورزشی را علاوه بر داشتن جنبه های همگانی، در بخش قهرمانی نیز گسترش دهند، گفت: در آذرماه سال گذشته با درخواست دکتر سجادی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای و موافقت دکتر شعبانی معاون ورزش همگانی، این انجمن از فدراسیون ورزش های همگانی جدا و به فدراسیون انجمن های ورزشی ملحق شد.

سرپرست انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیک کشور در ادامه به برخی مقام های کسب شده در این رشته توسط گیمرهای ایرانی اشاره کرد و افزود: مقام دوم تیمی دومین دوره مسابقات داخل سالن آسیا در کشور ماکائو، مقام اول تیمی سومین دوره مسابقات داخل سالن آسیا در کشور ویتنام، کسب مقام قهرمانی انفرادی مسابقات WCG در کشور چین وکسب مقام قهرمانی انفرادی مسابقات ESWC در کشور فرانسه، از جمله افتخارات کسب شده ورزشکاران کشورمان در رویداد های رسمی است.

یعقوبی در همین خصوص اظهار داشت: متاسفانه سال 2013 در کسب عنوان های قهرمانی آسیایی و جهانی چندان موفق نبودیم، از اینرو در آسیب شناسی صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که برای بازیابی سکوهای قهرمانی از دست رفته باید در دو بخش “آموزش” و “مسابقات” با برنامه ریزی دقیق تر و منسجم تر وارد میدان شویم.

وی با اشاره به ورود برخی افراد و دستگاه ها در برگزاری مسابقات این رشته ورزشی و حتی اعزام قهرمانان آن به رویدادهای بین المللی،گفت: ما از ایجاد، توسعه و رشد فضای مسابقاتی در کشور استقبال می کنیم، اما بنا بر رسالتی که داریم در مقابله با متخلفانی که با شعار برگزاری مسابقات فرصت طلبی کرده و قصد سودجویی، تشویش اذهان عمومی و دخالت غیرمسئولانه در امور را دارند از طریق مراجع حقوقی و صلاحیت دار اقدام قضایی لازم را صورت داده ایم.

سرپرست انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیک در تشریح برخی وظایف انجمن، افزود برابر نص صریح تصویب نامه هیات وزیران در “اساسنامه فدراسیون های ورزشی کشور” تنها متولی برگزاری رسمی مسابقات ورزشی و دوره های آموزشی در تمامی سطوح سنی در کشور، فدراسیون های ورزشی بوده و انجمن های ورزشی نیز بازوی اجرایی فدراسیون ها هستند.

وی در ادامه با بیان این که کمیته مسابقات انجمن ورزش های الکترونیک برای سال جاری مسابقاتی را برنامه ریزی کرده است، گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری “سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نام گذاری شده، مسابقات “جایزه بزرگ ایران” در رشته فوتبال PES2016 و با پلتفرم PLAYSTATION4 طراحی و اجرا می شود که از عمده ترین دلایل برگزاری این مسابقات را می توان پیشگیری از خروج گیمرها و همچنین خروج ارز از کشور نام برد.

یعقوبی در پایان با اشاره به این نکته که تامین جایزه مسابقاتی چون million playerدر توان نه تنها این انجمن بلکه هیچ فدراسیون ورزشی نیست، اظهار داشت: اینجاست که نقش نهادهای دولتی و یا خصوصی دیگر که شعار حمایت از برگزاری مسابقات ورزش های الکترونیک را می دهند پررنگ می شود. اگر آن ها به واقع بر عملی کردن شعار خود اصرار دارند به جای صرف هزینه های گزاف و برگزازی مسابقات، با تعامل با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون های ورزشی و انجمن های تابعه به یک هم افزایی برسند تا با تجمیع انرژی ها مسابقاتی وزین برگزار شود و بتوان کرامت گیمرهای کشور را بیش از پیش ارج نهاد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.